ABC 2

ABC Kids / ABC Comedy - 7 Day Guide

Tuesday, July 26

Morning/Afternoon

6:00amSesame Street (G)
6:30amCharlie And Lola (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amNoddy Toyland Detective (G)
7:10amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:25amPlay School Science Time (G)
7:30amThomas And Friends (G)
7:45amAlva's World (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amLove Monster (G)
8:20amHey Duggee (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:15amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amPlay School (G)
12:00pmTeletubbies (G)
12:10pmMoon and Me (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmFloogals (G)
2:00pmAndy's Wild Workouts (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWallykazam! (G)
2:40pmReady, Jet, Go! (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmEmma! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmNella the Princess Knight (G)

Evening/Late

6:05pmThe Adventures Of Paddington (G)
6:20pmBluey (G)
6:25pmLittle J And Big Cuz (G)
6:45pmAndy's Wild Adventures (G)
7:00pmAndy And The Band (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmSpicks And Specks (G)
8:00pmWould I Lie To You? (PG)
8:30pmAdam Hills: The Last Leg (M)
9:15pmBlunt Talk (M)
9:45pmFriday Night Dinner (M)
10:10pmRosehaven (PG)
10:35pmAftertaste (M)
11:05pmBlack Books (PG)
11:30pmBounty Hunters (M)
11:55pmWhose Line Is It Anyway? (M)
12:20amThe Games (PG)
12:50amBrassic (MA)
1:35amThe Stand Up Sketch Show (MA)
1:55amMock The Week (M)
2:30amABC News Update (Exempt)
2:30amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)

Wednesday, July 27

Morning/Afternoon

5:00amClangers (G)
5:15amHoot Hoot Go! (G)
5:20amSarah And Duck (G)
5:30amGuess How Much I Love You (G)
5:40amPablo (G)
5:55amJemima's Big Adventure (G)
6:00amSesame Street (G)
6:30amCharlie And Lola (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amNoddy Toyland Detective (G)
7:10amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:25amPlay School Science Time (G)
7:30amThomas And Friends (G)
7:45amAlva's World (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amLove Monster (G)
8:20amHey Duggee (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:15amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amPlay School (G)
12:00pmTeletubbies (G)
12:10pmMoon and Me (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmFloogals (G)
2:00pmAndy's Wild Workouts (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWallykazam! (G)
2:40pmReady, Jet, Go! (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmEmma! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmNella the Princess Knight (G)

Evening/Late

6:05pmThe Adventures Of Paddington (G)
6:20pmBluey (G)
6:25pmLittle J And Big Cuz (G)
6:45pmAndy's Wild Adventures (G)
7:00pmAndy And The Band (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmAnh's Brush With Fame (PG)
8:00pmArt Works (PG)
8:30pmLast Night Of The Proms (2021) (G)
10:00pmSydney Symphony Orchestra Live Gala (G)
12:05amInside The Met (PG)
12:55amTalking Heads (PG)
1:30amEveryone's A Critic (PG)
2:00amLouis Theroux: Transgender Kids (M)
3:00amThe Games (PG)
3:25amABC News Update (Exempt)
3:30amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)
12:00amLive At The Apollo (M)

Thursday, July 28

Morning/Afternoon

5:00amClangers (G)
5:15amHoot Hoot Go! (G)
5:20amSarah And Duck (G)
5:30amGuess How Much I Love You (G)
5:40amPablo (G)
5:55amJemima's Big Adventure (G)
6:00amSesame Street (G)
6:30amCharlie And Lola (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amNoddy Toyland Detective (G)
7:10amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:25amPlay School Science Time (G)
7:30amThomas And Friends (G)
7:45amAlva's World (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amLove Monster (G)
8:20amHey Duggee (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:15amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amPlay School (G)
12:00pmTeletubbies (G)
12:10pmMoon and Me (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmFloogals (G)
2:00pmAndy's Wild Workouts (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWallykazam! (G)
2:40pmReady, Jet, Go! (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmEmma! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmNella the Princess Knight (G)
12:00amLive At The Apollo (M)

Evening/Late

6:05pmThe Adventures Of Paddington (G)
6:20pmBluey (G)
6:25pmLittle J And Big Cuz (G)
6:45pmAndy's Wild Adventures (G)
7:00pmAndy And The Band (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmSpicks And Specks (PG)
8:00pmSpicks And Specks (PG)
8:30pmWould I Lie To You? (PG)
9:00pmGruen ()
9:35pmShaun Micallef's MAD AS HELL ()
10:10pmQI (M)
10:40pmMock The Week (M)
11:10pmDoctor Who (PG)
12:45amWould I Lie To You? (PG)
1:15amThe Games (G)
1:40amABC News Update (Exempt)
1:45amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)

Friday, July 29

Morning/Afternoon

5:00amClangers (G)
5:15amHoot Hoot Go! (G)
5:20amSarah And Duck (G)
5:30amGuess How Much I Love You (G)
5:40amPablo (G)
5:55amJemima's Big Adventure (G)
6:00amSesame Street (G)
6:30amCharlie And Lola (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amNoddy Toyland Detective (G)
7:10amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:25amPlay School Science Time (G)
7:30amThomas And Friends (G)
7:45amAlva's World (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amLove Monster (G)
8:20amHey Duggee (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:15amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amPlay School (G)
12:00pmTeletubbies (G)
12:10pmMoon and Me (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmFloogals (G)
2:00pmAndy's Wild Workouts (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWallykazam! (G)
2:40pmReady, Jet, Go! (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmThe Justine Clarke Show! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmNella the Princess Knight (G)

Evening/Late

6:05pmThe Adventures Of Paddington (G)
6:20pmBluey (G)
6:25pmLittle J And Big Cuz (G)
6:45pmAndy's Wild Adventures (G)
7:00pmAndy And The Band (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmSpicks And Specks (PG)
8:00pmHard Quiz (PG)
8:30pmRobin Hood: Men In Tights (PG)
10:15pmDoctor Who (PG)
11:00pmQI (M)
11:30pmThe Games (PG)
12:00amJaneane Garofalo: If I May (M)
1:05amInside The Met (PG)
1:55amABC News Update (Exempt)
1:55amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)

Saturday, July 30

Morning/Afternoon

5:00amTwirlywoos (G)
5:15amHoot Hoot Go! (G)
5:20amPocoyo (G)
5:30amGuess How Much I Love You (G)
5:40amPeg + Cat (G)
5:55amJemima's Big Adventure (G)
6:00amSesame Street (G)
6:30amOctonauts (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:10amHey Duggee (G)
7:20amHey Duggee (G)
7:25amNella the Princess Knight (G)
7:40amNella the Princess Knight (G)
7:50amPeppa Pig (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amBluey (G)
8:20amLove Monster (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:15amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amCurious George (G)
12:00pmIn The Night Garden (G)
12:30pmOlobob Top (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmFloogals (G)
2:00pmAndy's Wild Workouts (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWaffle The Wonder Dog (G)
2:30pmMolly And Mack (G)
2:45pmdirtgirlworld (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmThe Justine Clarke Show! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmMilo (G)

Evening/Late

6:05pmKangaroo Beach (G)
6:20pmBluey (G)
6:30pmThomas And Friends: World Of Tomorrow (G)
7:00pmThe Adventures Of Paddington (G)
7:10pmShaun The Sheep (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmSpicks And Specks (PG)
8:00pmQI (M)
8:30pmLive From The BBC (M)
9:20pmSammy J (PG)
9:25pmThe Stand Up Sketch Show (M)
9:45pmWhose Line Is It Anyway? (PG)
10:10pmWould I Lie To You? (PG)
10:40pmDoctor Who (PG)
11:25pmBlunt Talk (M)
11:55pmFriday Night Dinner (M)
12:20amBrassic (MA)
1:05amDavid Attenborough's Micro Monsters (G)
1:55amBlack Books (PG)
2:20amABC News Update (Exempt)
2:25amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)

Sunday, July 31

Morning/Afternoon

5:00amTwirlywoos (G)
5:15amHoot Hoot Go! (G)
5:20amPocoyo (G)
5:30amGuess How Much I Love You (G)
5:40amPeg + Cat (G)
5:55amJemima's Big Adventure (G)
6:00amSesame Street (G)
6:30amOctonauts (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:10amHey Duggee (G)
7:20amHey Duggee (G)
7:25amNella the Princess Knight (G)
7:40amNella the Princess Knight (G)
7:50amPeppa Pig (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amBluey (G)
8:20amLove Monster (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School: Kiya's Excellent eBirthday (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:15amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amCurious George (G)
12:00pmIn The Night Garden (G)
12:30pmOlobob Top (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmFloogals (G)
2:00pmAndy's Wild Workouts (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWaffle The Wonder Dog (G)
2:30pmMolly And Mack (G)
2:45pmdirtgirlworld (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmThe Justine Clarke Show! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmMilo (G)

Evening/Late

6:05pmKangaroo Beach (G)
6:20pmBluey (G)
6:30pmLove Monster (G)
6:45pmAndy's Wild Adventures (G)
7:00pmThe Adventures Of Paddington (G)
7:10pmShaun The Sheep (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmCompass (PG)
8:00pmYou Can't Ask That (M)
8:35pmLouis Theroux: Twilight Of The Porn Stars (M)
9:35pmMiriam Margolyes: Australia Unmasked (M)
10:35pmLast Night Of The Proms (2021) (G)
12:00amRobin Hood: Men In Tights (PG)
1:45amGeorge Clarke's Amazing Spaces (G)
2:35amABC News Update (Exempt)
2:35amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)

Monday, August 1

Morning/Afternoon

5:00amClangers (G)
5:15amHoot Hoot Go! (G)
5:20amSarah And Duck (G)
5:30amGuess How Much I Love You (G)
5:40amPablo (G)
5:55amJemima's Big Adventure (G)
6:00amSesame Street (G)
6:30amCharlie And Lola (G)
6:40amTish Tash (G)
6:45amKiddets (G)
7:00amNoddy Toyland Detective (G)
7:10amBen And Holly's Little Kingdom (G)
7:25amPlay School Science Time (G)
7:30amThomas And Friends (G)
7:45amAlva's World (G)
7:55amPeppa Pig (G)
8:00amBluey (G)
8:10amLove Monster (G)
8:20amHey Duggee (G)
8:30amFireman Sam (G)
8:40amSchool Of Roars (G)
8:45amBananas In Pyjamas (G)
9:00amPlay School (G)
9:30amSesame Street (G)
10:00amReady, Steady, Wiggle! (G)
10:10amDaniel Tiger's Neighbourhood (G)
10:25amLuo Bao Bei (G)
10:40amGo Jetters (G)
10:50amDot. (G)
11:00amAna Pumpkin (G)
11:10amPip And Posy (G)
11:20amBook Hungry Bears (G)
11:30amPlay School (G)
12:00pmTeletubbies (G)
12:10pmMoon and Me (G)
12:35pmBrave Bunnies (G)
12:45pmBing (G)
12:50pmPeppa Pig (G)
1:00pmPeppa Pig (G)
1:05pmHey Duggee (G)
1:10pmDog Loves Books (G)
1:20pmRusty Rivets (G)
1:35pmDinosaur Train (G)
1:45pmBob The Builder (G)
2:00pmThe Hive (G)
2:05pmBananas In Pyjamas (G)
2:20pmWallykazam! (G)
2:40pmReady, Jet, Go! (G)
2:55pmNumberblocks (G)
3:00pmCircle Square (G)
3:10pmThe Wonder Gang (G)
3:20pmKiri and Lou (G)
3:30pmPlay School (G)
4:00pmThe Justine Clarke Show! (G)
4:10pmRemy & Boo (G)
4:25pmThomas and Friends: All Engines Go! (G)
4:35pmWolf Joe (G)
4:45pmFireman Sam (G)
5:00pmHey Duggee (G)
5:10pmBen And Holly's Little Kingdom (G)
5:20pmOdo (G)
5:30pmGinger And The Vegesaurs (G)
5:35pmPJ Masks (G)
5:50pmPeppa Pig (G)
5:55pmNella the Princess Knight (G)

Evening/Late

6:05pmThe Adventures Of Paddington (G)
6:20pmBluey (G)
6:25pmLittle J And Big Cuz (G)
6:45pmAndy's Wild Adventures (G)
7:00pmAndy And The Band (G)
7:20pmBluey (G)
7:30pmDavid Attenborough's Galapagos (G)
8:25pmGeorge Clarke's Amazing Spaces (G)
9:15pmRestoration Australia (G)
10:10pmMurder 24/7 (M)
11:10pmAdam Hills: The Last Leg (M)
11:55pmQI (M)
12:25amThe Games (G)
12:55amHannah Gadsby's Nakedy Nudes (MA)
1:25amABC News Update (Exempt)
1:25amABC TV Plus Programs Resume At 7.30pm (Exempt)
© 2020 ABC | Privacy Policy